Různé informace

QNAP NAS TVS-h1288X-W1250-16G

Studia a postprodukční prostředí, to jsou ve zkratce ideální místa, kde tento nový NAS server nalezne své uplatnění pro vybudování nejen superrychlého soukromého cloudu kreativním profesionálům. Nový model TVS-h1288X nyní přichází do prodeje jako náhrada za legendární NAS TVS-1282T3 a přináší budoucím zájemcům mnohá vylepšení.

Testování výkonu NAS

Výkonné QNAP NAS servery nabízí všestranné použití a různorodé možnosti nastavení RAIDových polí a mnozí z uživatelů dochází k otázce, jak otestovat interní rychlosti RAID svazků v QNAP NAS.

Přesun z QNAP NAS do nové QNAP NAS

V poslední době se vynořují informace o uživatelích, kteří například reklamovali svou NASku a od svého prodejce v rámci reklamačního procesu dostali NAS novou, anebo mají NAS již delší dobu a chtějí přejít na nový model. 
Pro tyto uživatele nastává otázka, jakým nejjednodušším způsobem provést přesun a zachovat jak data, tak konfigurační nastavení QTS (RAID pole, aplikace atd.). Byť se jedná ve finále o v celku banální proces, vyžádal si vytvoření tohoto článku.

QNAP NAS jako Ubuntu PC

Napadlo vás někdy, že QNAP NAS lze využít i jinak, než jen pro ukládání dat a několik dalších funkcí, jako například Qsync (ala Dropbox jen s tím rozdílem, že používáte k synchronizaci dat své vlastní privátní úložiště), že na něm budete zálohovat či případně pouštět multimediální obsah?

Acronis Mobile na QNAP NAS

V obecné rovině existuje samozřejmě možnost, jak zálohovat veškeré údaje a data z vašich mobilních zařízení na cloudové služby výrobců, například jako je Apple apod. Nicméně, pro uživatele, kteří ale nechtějí platit měsícní poplatky zmíněným výrobcům zde uvádíme aplikaci Acronis Mobile, která umožňuje uživatelům mobilních produktů (se systémy iOS nebo Android) zdarma zálohovat a obnovovat kontakty, fotky, videa, připomenutí a kalendáře.

QNAP Asistenční linka (helpdesk)

Je mnoho uživatelů produktů QNAP NAS a může nastat, že budete potřebovat pomoc od technické podpory, ať již z důvodu nenadálé technické poruchy, tak pro zjištění možnosti nastavení složitějších vlastností a funkcí apod. QNAP na českém trhu nabízí všem uživatelům k využití svou technickou podporu a my se dnes podíváme na možnosti, jak helpdesk kontaktovat.

QNAP NAS TS-453B

Nedávno společnost QNAP oficiálně představila pro český trh novou řadu NAS TS-x53B, která je ideální pro náročnější domácí uživatele nebo firemní zákazníky, hledající silný a všestranný NAS. K dispozici jsou tři varianty: TS-253B (dvě pozice pro HDD), TS-453B (4 pozice pro HDD) a TS-653B (6 pozic pro HDD)", a my se konkrétně podíváme na 4-pozicovou verzi TS-453B a pokusíme se vám přiblížit informace, proč byste měli mít zrovna tuto řadu v hledáčku vašeho zájmu.

QNAP TVS-1282T3

QNAP nedávno oficiálně do produktového portfólia zařadil nový NASový model "TVS-1282T3", určený pro nejnáročnější uživatele, kteří jsou situovaní primárně ve velkých videostudiích, či případně ve velkých fotografických studiích apod. Na český trh nyní dorazil demo kus tohoto monstrózně výkonného NASu, který byl poprvé fyzicky vystavený a k vidění na aktuální sérii "ATC Roadshow 2017", probíhající v různých městech.

QNAP a KODI

 

KODI (projekt kdysi známý pod označením XBMC) je ideální pro multimediální přehrávání videí (filmů), televizních seriálů, hudby, fotek i obrázků. Aplikace umí mnoho věcí, například pro filmy a seriály umí stahovat titulky, opatřit si údaje z IMDB (a dalších databází) a s pomocí různých add-onů toho umí ještě více, takže se například postará o přehrávání videí z YouTube a dalších desítek zajímavých zdrojů.

Vzhledem k faktu, že KODI jde velmi snadno využít i na QNAP NAS síťovém úložišti, které je například spojeno přes HDMI výstup do vaši LCD televize, a tuto aplikaci již bohužel nelze nainstalovat z QNAP Centra aplikací (díky změnám s Dolby DTS-HD a AC3 zvukových licencí) ukážeme si, jak nainstalovat KODI na QNAP NAS jinou, ale stejně jednoduchou cestou.