Novinky ze světa QNAP

QNAP NAs pro AI - TS-2888X

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 4. března 2019 – QNAP® Systems, Inc. dnes oficiálně představuje TS-2888X, úložiště NAS s optimalizovanou podporou AI pro učení modelů umělé inteligence. Díky výkonným procesorům Intel® Xeon® W až s 18 jádry a architekturou hybridního úložiště s optimalizovanou pamětí Flash pro pracovní zatížení s obrovským počtem vstupně-výstupních operací za sekundu podporuje model TS-2888X také instalaci až 4 vysoce výkonných grafických karet a spouštění sady QuAI od společnosti QNAP, určené pro vývojáře AI. Model TS-2888X nabízí vše, co potřebujete pro strojové učení umělé inteligence: zkracuje prodlevy, zrychluje datové přenosy a snižuje problémy s výkonností způsobené síťovým připojením. Díky tomu všemu je strojové učení rychlejší.

QNAP QVR Pro a licence - Unlimited Playback

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 27. února 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila aplikaci QVR Pro ve verzi 1.2.1 se zvolitelnými licenčními plány, které jsou vhodné pro různé potřeby. Zatímco stávající licence QVR Pro Gold poskytuje celou škálu pokročilých funkcí dozorovacího systému QVR Pro pro podnikové uživatele, nová licence QVR Pro Unlimited Playback je pro uživatele, kteří prostřednictvím aplikace QVR Pro Client potřebují přehrávat záznamy starší než 14 dnů. Licence Unlimited Playback lze používat pro všechny kanály v jednom zařízení NAS.

QNAP nové síťové adaptéry QXG-25G2SF-CX4 a QXG-10G2SF-CX4

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 25. února, 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila nové síťové adaptéry NIC se dvěma porty: 25GbE QXG-25G2SF-CX4 a 10GbE QXG-10G2SF-CX4. Díky řadičům Mellanox® ConnectX®-4 Lx SmartNIC mohou tyto karty výrazně zvýšit přenosové rychlosti, a navíc podporují iSER (iSCSI Extension pro protokol RDMA) za účelem optimalizace virtualizace VMware. Obě karty jsou v provedení PCIe Gen3 ×8 a lze je nainstalovat do počítače se systémem Windows®/Linux® nebo kompatibilní jednotky QNAP NAS.

QNAP TR-004

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 1. února, 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), významný poskytovatel řešení pro počítače, sítě a úložiště, dnes představila TR-004, zařízení pro rozšíření úložiště se 4 šachtami na disky, které lze připojit k PC nebo NAS prostřednictvím rozhraní USB 3.0 typu C. Víceúčelový model TR-004 lze použít pro přidání úložné kapacity do QNAP NAS, a slouží také jako hardwarové úložiště RAID pro PC a NAS. Model TR-004 nabízí pohodlné sdílení souborů napříč platformami a vysokou flexibilitu uživatelům, takže funguje jako vysoce účinná a intuitivní možnost rozšíření úložiště.

QNAP MediQPACS

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 30. ledna 2019 – Společnost QNAP Systems, Inc. (QNAP®) dnes představila aplikaci MediQPACS, díky níž se ze zařízení QNAP NAS stane soukromý server PACS (Picture Archiving and Communication System, systém pro archivaci obrázků a komunikace), který uživatelům umožňuje bezpečně zálohovat soubory DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine, digitální snímání a komunikace v medicíně) z nemocničních zařízení a umožňuje rychlé prohlížení a kompletní správu zdravotnických snímků. Aplikace MediQPACS nabízí zdravotnickým zařízením rozpočtově příznivou alternativu pro jejich server PACS v HIS (nemocničních síťových systémech) s dostupností non-stop, centrální správou a spolehlivým úložištěm všech souborů DICOM.

QNAP Snímky (Snapshots)

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 24. ledna 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední dodavatel výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila svou oficiální zprávu o snímcích (Snapshots) se zaměřením na jejich princip, implementace snímků společností QNAP a funkce související se snímky v QTS (operační systém společnosti QNAP pro NAS). Cílem této oficiální zprávy je zvýšit informovanost o klíčovém nástroji pro plánování obnovy po havárii, aby uživatelé mohli zmírnit rizika ztráty dat v dnešním rychle se měnícím digitálním světě.

QNAP prodloužený záruční servis

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 18. ledna 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes oznámila nabídku Prodlouženého záručního servisu QNAP (QEWS), který uživatelům umožňuje zakoupit prodloužení záruky až na pět let. Uživatelé si mohou zakoupit záruční balíčky od distributorů/prodejců QNAP nebo přímo zakoupit prodloužení záruky online pomocí systému prodlouženého záručního servisu.

QNAP na CES 2019

Las Vegas, NV, 7. ledna 2019 – Společnost QNAP®, Inc. se vydala na CES 2019 (Sands Expo, stánek č. 41958) jako přední inovátor výpočetních, síťových a úložných řešení, který nabízí nejširší řadu produktů a řešení, jež jsou funkčně bohatě vybavené a zároveň dostupné pro domácí uživatele, malé podniky i velké korporace. Společnost QNAP představí zařízení NAS připravené na AI a používané ke cvičení a inferenci, inteligentní automatizaci obrazových aplikací na bázi AI, nový přepínač PoE pro Edge Computing používaný v oblasti video dozorování a silné produktové portfolio určené pro uživatele Apple® pro provádění efektivního zálohování souborů a zlepšení pracovních postupů s využitím připojení 10GbE a Thunderbolt™.