Novinky ze světa QNAP

QNAP Centrum zabezpečení (Security Center)

Zabezpečení systému NAS proti ransomwaru a útokům

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 30. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes představila vylepšené Centrum zabezpečení s novou funkcí „Sledování neobvyklé aktivity souborů“, která byla navržena pro QNAP NAS jako nástroj pro hodnocení rizik systému a centrum ochrany. Centrum zabezpečení (Security Center) proaktivně skenuje, monitoruje a analyzuje stav NAS, aktivitu souborů, potenciální bezpečnostní hrozby a zároveň nabízí okamžitá ochranná opatření proti útokům. Centrum zabezpečení také integruje software pro vyhledávání virů a odstraňování škodlivého softwaru, aby byla zajištěna úplná ochrana NAS a snížilo se riziko ztráty dat.

QTS 5.2 beta

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 29. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes vydala beta verzi operačního systému QTS 5.2 pro NAS obsahující nové Security Center, které aktivně monitoruje aktivity se soubory a čelí hrozbám ransomwaru. Ochranu dat posiluje vylepšené zabezpečení systému a podpora samošifrovacích jednotek TCG-Ruby (SED). Kromě toho došlo k mnoha optimalizacím kroků a procesů při provozu, konfiguraci a správě, což výrazně zlepšilo celkový uživatelský komfort.

QNAP Qsirch 5.4.0 beta

Kromě porovnávání klíčových slov mohou uživatelé používat intuitivní a přirozené jazykové výzvy k přesnějšímu vyhledávání obrázků.

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 18. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila Qsirch 5.4.0 Beta. Díky špičkovému sémantickému vyhledávání založenému na umělé inteligenci pro vyhledávání obrázků a náhledů obsahu dokumentů mohou nyní uživatelé NAS využívat snadnější vyhledávání souborů s vyšší úrovní přesnosti.

QNAP NetBak PC Agent - aplikace pro zálohování PC s Windows

Obnovení celého systému nebo konkrétních složek/souborů v různých verzích zálohy

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 1. března 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila NetBak PC Agent, bezlicenční řešení pro zálohování celého systému Windows®. NetBak PC Agent je nástroj, který vyžaduje, aby byl na uživatelském NAS nainstalován Hyper Data Protector, aplikace NAS podporující zálohování koncových zařízení (včetně virtuálních počítačů, počítačů se systémem Windows® a serverů).

Ocenění CES 2024pro QNAP zařízení

Las Vegas, 6. února 2024 – Společnost QNAP Systems, Inc., světový lídr v oblasti síťových úložišť (NAS), s potěšením oznamuje, že dva z jejích špičkových produktů, QNAP TBS-h574TX a TVS-h874T, získaly prestižní ocenění CES 2024 Picks Awards od TechRadar Pro.

QNAP ZFS all-flash SATA SSD NAS TS-h3077AFU

Podnikový NAS typu all-flash s operačním systémem na bázi ZFS. Možnost rozšíření na 100GbE pro produkci médií a zábavy (M&E), úložná centra a virtualizaci s nízkou latencí

Tchaj-wan, Tchaj-pej, 1. února 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila TS-h3077AFU, vysoce spolehlivý 30pozicový SATA 6 Gb/s all-flash SSD NAS s operačním systémem na bázi ZFS, špičkovými procesory AMD Ryzen™ Embedded řady 7000 a integrovanou grafikou AMD Radeon™ Graphics.

QNAP výhodné balíčky! NAS z řady TS-x73A + 2,5Gbe switch

TS-x73A NAS se dvěma porty 2,5GbE lze kombinovat pro přenos rychlostí až 5 Gb/s.

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 25. ledna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních a úložných řešení, dnes představila nové zvýhodněné balíčky pro TS-473A-SW5T, TS-673A-SW5T a TS-873A-SW5T. Každý balíček obsahuje zařízení NAS TS-473A, TS-673A nebo TS-873A s 5portovým switchem 2,5GbE QSW-1105-5T. Aby bylo možné překonat problematická místa gigabitové sítě při připojování zařízení 2,5G LAN/WAN, umožňuje QSW-1105-5T připojení nejen k více herním počítačům/notebookům 2,5GbE, ale také k NAS TS-x73A pro vysokorychlostní přenos dat, jako je zálohování souborů, přenos multimédií, virtuální počítače/kontejnery a aplikace pro sledování videa s vysokou šířkou pásma.

QNAP all-flash Thunderbolt 4 NASbook TBS-h574TX

Bezkonkurenční výkon s ochranou dat pomocí ZFS pro urychlení videoprojektů od předprodukce po postprodukci

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 18. ledna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes oficiálně představila zbrusu nový Thunderbolt™ 4 all-Flash NASbook TBS-h574TX, který zefektivňuje pracovní postupy při výrobě videa od předprodukce až po postprodukci a zvyšuje produktivitu. Kompaktní TBS-h574TX poskytuje úložiště typu all-flash s nízkou latencí, pět slotů E1.S/M.2 PCIe NVMe SSD, vysokorychlostní I/O a výpočetní výkon hybridní architektury Intel® Core™ 13. generace. Díky inovativní podpoře disku M.2 SSD s možností výměny za provozu optimalizuje TBS-h574TX možnosti kreativců při online střihu videa, přenosu velkých souborů, překódování videa a zálohování s využitím počítačů Mac® a Windows®. Díky přenosnému a snadno použitelnému designu je NASbook ideální pro místa pro natáčení videí, postprodukční týmy, malá studia a uživatele SOHO.