Novinky ze světa QNAP

QNAP NAS TS-216G

Modernizované a kompaktní 2pozicové úložiště NAS zvyšuje efektivitu provozu a odstraňuje překážky v ukládání dat.

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 29. května 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila NAS TS-216G NAS, vysoce výkonný a rozsáhlý dvoudiskový NAS navržený pro jednotlivce, rodiny a pracovní skupiny. Čtyřjádrový procesor ARM® s portem 2,5GbE, 4GB RAM a jednotkou NPU (Neural network Processing Unit) posouvá výkon 2pozicového NAS na vyšší úroveň. Nejenže dokáže zefektivnit zálohování z více zařízení a zlepšit celkové zabezpečení dat, ale také vytváří komplexní centrum pro správu souborů pro domácí nebo pracovní uživatele – TS-216G je tak jedním z cenově nejvýhodnějších a nejefektivnějších 2pozicových NAS na trhu.

Vestavěná jednotka NPU určená pro aplikace umělé inteligence dokáže pozoruhodně zrychlit rozpoznávání obrázků pro chytrou správu fotografií QuMagie na bázi umělé inteligence, zejména když uživatelé importují stovky nebo tisíce fotografií najednou. Snižuje také zatížení procesoru, což vede k vyššímu výpočetnímu výkonu a nižší spotřebě energie TS-216G.

„TS-216G je úsporné a chytré řešení úložiště, které uživatelé mohou snadno používat pro centrální správu všech druhů souborů z různých zařízení a pro pohodlné sdílení/synchronizaci souborů s ostatními pro zlepšení spolupráce,“ vysvětlil Jerry Deng, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „A co víc, díky 4GB RAM, 2,5GbE a různým aplikacím může TS-216G plynuleji streamovat média a dozorovací systémy, což z něj činí spolehlivý a bezpečný soukromý cloud pro jednotlivce, rodiny i malé kanceláře.“

Kromě vynikajícího hardwarového provedení je na TS-216G nainstalován operační systém QTS 5.1 pro NAS, který obsahuje integrované centrum aplikací (App Center) s bohatými funkcemi: File Station zjednodušuje přístup k souborům NAS, jejich sdílení a správu prostřednictvím webového prohlížeče; Hybrid Backup Sync zálohuje soubory NAS do cloudu nebo na jiný NAS a plní tak strategii zálohování 3-2-1; Qsync umožňuje efektivní synchronizaci mezi více uživateli a zařízeními. TS-216G nabízí také multimediální funkce a mobilní aplikace, například QuMagie a Music Station, které uživatelům umožňují nejen procházet a spravovat všechny fotografie, videa a hudební soubory na NAS odkudkoli a z jakéhokoli zařízení, ale také snadno uvolnit úložnou kapacitu mobilního telefonu.

Klíčové specifikace

TS-216G: Stolní model se dvěma diskovými pozicemi; čtyřjádrový procesor ARM Cortex® A55 (až 2,0 GHz), 4GB RAM; 3,5"/2,5" SATA 6Gb/s HDD/SSD vyměnitelné za provozu; integrovaný NPU; 1x port 2,5GbE (2,5G/1G/100M) a 1x port 1GbE; 1x port USB 3.2 Gen 1 (5Gb/s) typu A, 2x port USB 2.0 typu A; USB One-Touch-Copy

Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.