Novinky ze světa QNAP

QNAP Qsirch 5.4.0 beta

Kromě porovnávání klíčových slov mohou uživatelé používat intuitivní a přirozené jazykové výzvy k přesnějšímu vyhledávání obrázků.

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 18. dubna 2024 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila Qsirch 5.4.0 Beta. Díky špičkovému sémantickému vyhledávání založenému na umělé inteligenci pro vyhledávání obrázků a náhledů obsahu dokumentů mohou nyní uživatelé NAS využívat snadnější vyhledávání souborů s vyšší úrovní přesnosti.

Qsirch je výkonný vyhledávač určený pro QNAP NAS, který pomáhá uživatelům rychle najít potřebné soubory z velkého množství dat v úložišti. Kromě „vyhledávání podle klíčových slov“ pro fulltextové vyhledávání souborů, obrázků, videí, dokumentů PDF a e-mailů mohou uživatelé zapnout „sémantické vyhledávání“ pro přesné vyhledávání obrázků pomocí přirozených a intuitivních jazykových pokynů jako vyhledávacích dotazů.

„Sémantické vyhledávání využívá techniky zpracování přirozeného jazyka k určení sémantiky vět, čímž překonává omezení tradičního vyhledávání podle klíčových slov a výrazně zvyšuje přesnost vyhledávání,“ vysvětlil Amol Narkhede, senior produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Společnost QNAP je průkopníkem v integraci umělé inteligence do vyhledávání souborů na NAS. Díky tomu můžeme uživatelům nabídnout vyšší efektivitu při každodenním vyhledávání souborů. Zveme všechny uživatele QNAP, aby se zapojili do beta testování sémantického vyhledávání Qsirch 5.4.0 a poskytli nám zpětnou vazbu, která nám pomůže neustále zlepšovat řešení QNAP tak, aby uživatelé byli ještě spokojenější.“

Klíčové nové funkce Qsirch 5.4.0 beta

  • Sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence
    Pomocí intuitivnějších sémantických dotazů (podporováno 23 jazyků) můžete zúžit výsledky vyhledávání a dosáhnout přesných výsledků vyhledávání obrázků. Uživatelé mohou také prozkoumat podobné obrázky pomocí vyhledávání ve výsledcích vyhledávání.

  • Rychlé zobrazení dokumentů
    Po vyhledání požadovaných dokumentů nebo souborů si uživatelé mohou rychle prohlédnout obsah v podokně náhledu, zobrazit odstavce související s klíčovými slovy nebo si prohlédnout několik relevantních vět souvisejících s předmětem souboru prostřednictvím intuitivního grafického uživatelského rozhraní.

Požadavky na systém NAS

Sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence je podporováno od verze Qsirch 5.4.0 beta. Je vyžadován 64bitový x86 NAS, alespoň 8GB RAM a systém QTS 5.0.1 (nebo novější) / QuTS hero h5.0.1 (nebo novější). Chcete-li využívat všechny funkce sémantického vyhledávání, je třeba nainstalovat QNAP AI Core z App Centra.

Dostupnost

Další informace o nových funkcích v Qsirch 5.4.0 beta a možnosti zapojit se do programu beta testování najdete na adrese https://www.qnap.com/go/software/qsirch

Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.