Novinky ze světa QNAP

QNAP QM2-2P-344A a QM2-2P-384A

Tchaj-wan, Tchaj-pej, 23. listopadu 2022 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představila nové rozšiřující karty QM2 PCIe Gen 3: QM2-2P-344AQM2-2P-384A. Karty QM2 lze nainstalovat do kompatibilních QNAP NAS nebo počítačů/pracovních stanic se systémem Windows®/Linux®, které takto získají sloty M.2 NVMe SSD (M.2 SSD moduly se prodávají samostatně) přinášející zvýšení výkonu systému a úložné kapacity.

„Karty QM2-2P-344A a QM2-2P-384A představují cenově výhodné rozšiřující řešení pro QNAP NAS i PC/pracovní stanice a poskytují flexibilní konfiguraci M.2 NVMe SSD se snadnou instalací bez použití nářadí,“ uvedl Andy Chuang, produktový manažer společnosti QNAP. Dodává: „V porovnání s SSD disky využívajícími rozhraní SATA poskytuje rozhraní PCIe QM2 větší šířku pásma a zajišťuje tak rychlejší přenos a přístup k datům.“

Inovativní karty QM2 jsou vybaveny tepelnými snímači, které umožňují sledování teploty M.2 SSD v reálném čase, a účinným chladicím modulem (chladičem a inteligentním ventilátorem) pro minimalizaci přehřívání a zajištění vysokého výkonu. Lze je použít za účelem konfigurace SSD cache pro aplikace náročné na IOPS. Umožňují také vytvořit stupňované úložiště v QNAP NAS, které optimalizuje využití úložného prostoru.

Karty QM2-2P-344A a QM2-2P-384A podporují operační systémy Windows a Linux a jsou ideální pro vytváření úložných svazků NVMe SSD pro aplikace náročné na výkon, jako je například střih videa.

Klíčové specifikace

Model Popis PCIe a kanály
QM2-2P-344A Duální rozšiřující karta M.2 22110/2280 PCIe NVMe SSD PCIe Gen 3 x4 (32 Gb/s)
QM2-2P-384A Duální rozšiřující karta M.2 22110/2280 PCIe NVMe SSD PCIe Gen 3 x8 (64 Gb/s)

Rozšiřující karty QM2-2P-344A a QM2-2P-384A jsou k dostání v Obchodě s příslušenstvím QNAP. Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.