Novinky ze světa QNAP

QTS 4.5.3

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 29. dubna 2021 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes oficiálně představila QTS 4.5.3, nejnovější verzi pokročilého operačního systému QNAP NAS. S přidanou podporou pro Google Edge TPU (Tensor Processing Unit) nyní firmy a domácí uživatelé mohou levně využívat akceleraci AI k rychlejšímu rozpoznávání obrázků v aplikacích QNAP NAS.

Díky spolupráci technologie Google Edge TPU a QNAP AI Core (modulu na bázi AI pro rozpoznávání obrázků) může aplikace pro správu fotografií QuMagie ve vašem zařízení QNAP NAS provádět vysokorychlostní rozpoznávání obličejů a objektů. Při importu velkého množství fotografií do QuMagie dokáže cenově dostupná technologie Google Edge TPU rychle zpracovávat tisíce fotografií pomocí vysokorychlostního rozpoznávání obrázků na bázi AI. Testováno v laboratořích společnosti QNAP* při dávkovém importu 300 fotografií s obličeji při rychlosti 22 snímků za sekundu pomocí Google Edge TPU – 11x rychleji než bez Google Edge TPU (2 snímky za sekundu).

Kompatibilita produktů:

  • Modul akcelerátoru s Google Edge TPU: Klíč B+M pro Coral M.2 Accelerator a Coral USB Accelerator
  • Podporovaná zařízení QNAP NAS: modely QNAP NAS na bázi x86 (Intel nebo AMD) s Linux kernel 4.14 (nebo novějším)

Zjistěte více o systému QTS 4.5.3 na adrese https://www.qnap.com/qts/4.5.3.
QTS 4.5.3 je k dispozici v Centru stahování.
Specifikace funkcí se mohou lišit bez předchozího oznámení.

* Používání QuMagie v zařízení TVS-872XT NAS

O společnosti QNAP
Společnost QNAP (Quality Network Appliance Provider) se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti úložišť, sítí a řešení pro chytrá videa nyní společnost QNAP představuje revoluční řešení Cloud NAS, které se přidává k našemu špičkovému softwaru založenému na předplatném a diverzifikovanému ekosystému kanálů služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.