Novinky ze světa QNAP

QNAP MediaSign Player

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 9. září 2020 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes oznámila, že zařízení QNAP NAS nyní podporují CAYIN MediaSign Player. MediaSign Player je produktem společnosti CAYIN® Technology, strategického partnera společnosti QNAP, zvyšuje multimediální schopnosti zařízení QNAP NAS a lze jej stáhnout z QTS App Center. Licence pro MediaSign Player lze zakoupit v QNAP Software Store s cílem přidat podporu formátů souborů HEIF/HEVC a překódování videa.

Licenční plán pro MediaSign Player PLUS BASIC
Podporované formáty obrázků a videí HEIF/ HEVC/ AVC (H.264)/ MPEG-2/ MPEG-4/ VP8/ VP9/ WMV1/ WMV2/ VC-1 AVC (H.264)/ MPEG-2/ MPEG-4/ VP8/ VP9/ WMV1/ WMV2/ VC-1
Podporované zvukové formáty ADPCM/ MP3/ PCM/ Vorbis/ AAC ADPCM/ MP3/ PCM/ Vorbis/ AAC

Formáty HEIF/HEVC jsou aktuální často používané obrazové a video formáty v mobilních zařízeních a mají lepší kompresi než standardní formáty JPEG a H.264. Uživatelé QNAP mohou nahrávat své mobilní fotografie/videa ve formátech HEIF/HEVC do zařízení NAS, prohlížet je nebo překódovat soubory HEVC do MP4 (H.264) a přímo je přehrávat pomocí licenčního plánu Plus CAYIN MediaSign Player. QNAP NAS také nabízí celou řadu dalších multimediálních aplikací (včetně Video Station, File Station a QuMagie) pro prohlížení fotografií, hudby a videí.

Dostupnost

Uživatelé QNAP si mohou stáhnout MediaSign Player z QTS App Center. Licenční plán Basic je během propagačního období k dispozici zdarma a uživatelé si mohou zakoupit licenční plán Plus, aby přidali podporu formátů souborů HEIF/HEVC (H.265).

CAYIN MediaSign Player aktuálně podporuje pouze přehrávání videí MP4 (H.264). Kliknutím sem se dozvíte, jak nastavit a používat CAYIN MediaSign Player.

Minimální požadavky:

QNAP NAS s QTS 4.4.3 a Multimedia Console 1.1.3.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP, která získala označení Poskytovatel kvalitních síťových zařízení, se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti ukládání dat, sítí a chytrých videí se snaží vybudovat technologický ekosystém využívající software založený na předplatném a diverzifikované kanály služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.