Novinky ze světa QNAP

QNAP HybridMound verze 1.2

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 28. srpna 2020 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila řešení HybridMount 1.2, které uživatelům umožňuje připojovat složky ze vzdálených serverů na lokálním serveru NAS tak, aby fungovaly jako místní sdílené složky. Řešení HybridMount umožňuje uživatelům NAS přistupovat k připojeným vzdáleným složkám na základě lokálních přístupových práv, takže je ideální pro vzdálené sdílení souborů pro pracoviště s více pracovišti a mezinárodní společnosti.

„Vzdálené složky, které byly připojeny na lokálním NAS přes HybridMount, byly dříve přístupné pouze těm, kteří toto připojení provedli. Od HybridMount 1.2 mohou pracovníci IT nastavit přístupová oprávnění k připojeným vzdáleným složkám pro lokální uživatele, což umožňuje celé jejich organizaci těžit z většího pohodlí při sdílení souborů a koordinovaného přístupu ke cloudovým souborům,“ uvedl Josh Chen, produktový manažer společnosti QNAP.

Pracovníci IT mohou připojit složku vzdáleného serveru na lokálním NAS jako lokální sdílenou složku pomocí HybridMount (prostřednictvím protokolu SMB nebo NFS). Lokální uživatelé s oprávněními se pak mohou připojit k lokálnímu NAS (prostřednictvím protokolu SMB, AFP nebo NFS) pro pohodlný vzdálený přístup k souborům a jejich úpravám.

HybridMount aplikace

HybridMount také umožňuje připojení veřejného cloudového úložiště k NAS nebo serverům jako bránu cloudového úložiště. Poté lze povolit lokální cache, aby byl zajištěn přístup ke cloudovým souborům s nízkou latencí.

Další informace o HybridMount naleznete na adrese www.qnap.com/go/solution/hybridmount

O společnosti QNAP
Společnost QNAP, která získala označení Poskytovatel kvalitních síťových zařízení, se věnuje poskytování komplexních řešení od vývoje softwaru, navrhování hardwaru až po vlastní výrobu. Se zaměřením na inovace v oblasti ukládání dat, sítí a chytrých videí se snaží vybudovat technologický ekosystém využívající software založený na předplatném a diverzifikované kanály služeb. Společnost QNAP považuje NAS za více než pouhé úložiště a vytvořila cloudovou síťovou infrastrukturu, která uživatelům umožňuje pomocí jejich vlastních řešení QNAP hostovat a rozvíjet analýzy na bázi umělé inteligence, edge computing a integraci dat.