Novinky ze světa QNAP

QNAP na CES 2019

Las Vegas, NV, 7. ledna 2019 – Společnost QNAP®, Inc. se vydala na CES 2019 (Sands Expo, stánek č. 41958) jako přední inovátor výpočetních, síťových a úložných řešení, který nabízí nejširší řadu produktů a řešení, jež jsou funkčně bohatě vybavené a zároveň dostupné pro domácí uživatele, malé podniky i velké korporace. Společnost QNAP představí zařízení NAS připravené na AI a používané ke cvičení a inferenci, inteligentní automatizaci obrazových aplikací na bázi AI, nový přepínač PoE pro Edge Computing používaný v oblasti video dozorování a silné produktové portfolio určené pro uživatele Apple® pro provádění efektivního zálohování souborů a zlepšení pracovních postupů s využitím připojení 10GbE a Thunderbolt™.

Rychlejší cvičení a inference AI pomocí společnosti QNAP

Zařízení NAS TS-2888X připravené na AI je postaveno na optimalizaci AI a vybaveno výpočetním výkonem s akcelerací GPU. Představuje komplexní řešení AI, které kombinuje robustní úložiště a připravené softwarové prostředí, které zjednodušuje strojové učení AI při vysoké nákladové efektivitě. Kromě úložné infrastruktury, která je zoptimalizovaná pro IOPS a která akceleruje pracovní zatížení AI, nabízí exkluzivní vývojářský balíček QuAI uživatelům AI širokou škálu nástrojů a rámců (jako je Caffe, TensorFlow, AlexNet, FaceNet a další) s otevřeným zdrojovým kódem pro pracovní postupy AI – a přispívá ke zkrácení času a snížení složitosti pro cvičení modelu AI. Společnost QNAP také poprvé představí nástroj pro konsolidaci pracovních postupů OpenVINO™, balíček pro hluboké učení k převádění vycvičených modelů na inferenční službu akcelerovanou pomocí sady nástrojů Intel® Distribution of OpenVINO™ Toolkit. Bude předvedeno živé demo s využitím zařízení NAS TVS-872XT a akcelerátoru FPGA na bázi PCIe s cílem ukázat možnosti QNAP NAS jako inferenčního serveru, který pomáhá organizacím rychle vybudovat vlastní inferenční systém.

Úplně nové hybridní cloudové prostředí

Společnost QNAP také představí stolní, pasivně chlazený NAS HS-453DX s 10GbE, HDMI 2.0, hybridní strukturou a se dvěma pozicemi pro pevné disky SATA a dvěma sloty M.2 SATA SSD a NASbook TBS-453DX se čtyřmi sloty M.2 SATA SSD. Se službou Cloud Gateway „CacheMount“ mají uživatelé k dispozici úplně nové hybridní cloudové prostředí díky snadným namapováním většího počtu veřejných cloudových úložišť pro prakticky neomezenou úložnou kapacitu. Navíc mají výhodu v podobě přístupnosti ke cloudovým souborům s povoleným místní cache a rychlostí na úrovni LAN. Společnost QNAP také předvede aplikaci QuMagie, Photo Station příští generace, která integruje algoritmy pro hluboké zkoumání v oblasti AI s cílem umožnit rozpoznávání obličeje/předmětu a geografické označování obrázků uložených na NAS, což jsou funkce, které zajistí lepší uživatelské prostředí pro správu multimediálních souborů.

NAS jako přepínač PoE pro Edge Computing

QNAP zintenzivňuje síťové úsilí a uvádí na trh inovované zařízení Guardian QGD-1600P, které integruje NAS, řízený přepínač a možnosti PoE (Power over Ethernet)​ do jednoho zařízení. Zařízení QGD-1600P je vybaveno procesorem Intel® Celeron® J4105, dvěma 2,5“ pozicemi pro diskové jednotky SATA, dvěma sloty PCIe a jedním výstupem HDMI; je vybaveno operačním systémem QTS s App Center pro realizaci různých aplikací včetně virtuálních počítačů, kontejnerových aplikací a video dozorování; a pracuje také jako 16portový řízený přepínač, který je založen na Microchip® VSC7425, je připraven na IEEE 802.3bt s příkonem až 90 W a podporuje VLAN, QoS a řízení PoE na bázi portů. Bude předvedeno živé demo s QVR Pro s cílem ukázat rozpočtově příznivou možnost pro zavedení video dozorovacího řešení s monitorováním přes HDMI, pokročilou síťovou správou a podporou PoE.

Řešení pro potřeby uživatelů produktů Apple

Společnost QNAP představí produkty navržené pro optimalizaci pracovních postupů uživatelů produktů Apple, a to včetně zálohování souborů, spolupráce a vysokorychlostních prostředí s větším počtem pracovních stanic s 10GbE a Thunderbolt. Návštěvníci uvidí upoutávku na Qulala, externí disk vybavený kabelem Lightning pro připojení zařízení s iOS. Qulala je praktický přístroj, která mimořádně usnadňuje zálohování mobilních souborů a zajišťuje bezpečné uložení souborů jakožto samošifrovací disk. Uživatelé Thunderbolt, kromě používání nového zařízení QNAP Thunderbolt NAS řady TVS-x72XT, mohou také využívat připojení 10GbE pomocí QNAP adaptérů Thunderbolt 3 na 10GbE řady QNA a řady neřízených přepínačů QSW 10GbE/NBASE-T™ společnosti QNAP. Představena bude také nová rozšiřující jednotka TR-004 USB 3.0 RAID, která nabízí jak pro počítače Mac® či Windows®, tak i pro QNAP NAS bezpečné řešení rozšíření úložiště.

Zastavte se na CES u společnosti QNAP

Pracovníci marketingu a obchodního rozvoje ve společnosti QNAP budou k dispozici a pomohou distributorům a prodejcům určit produktové a marketingové strategie, aby jejich podniky mohly růst. Zveme také akreditované členy světového tisku, aby si naplánovali produktové brífinky a vyžádali si testovací jednoty pro účely recenzí. Dostupnost CacheMount a výše uvedených nových produktů bude oznámena samostatně.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP Systems, Inc., se sídlem v Tchaj-peji na Tchaj-wanu, dodává komplexní řadu špičkových řešení síťových úložišť (NAS) a řešení dozorování pomocí videa na základě principů užitné hodnoty, vysokého zabezpečení a flexibilní škálovatelnosti. Společnost QNAP nabízí kvalitní produkty NAS pro domácí a podnikové uživatele a poskytuje řešení pro ukládání, zálohování/snímky, virtualizaci, týmovou spolupráci, multimédia a mnohem více. Společnost QNAP vnímá NAS jako něco víc než jen "pouhé úložiště" a vytvořila mnoho inovací na bázi NAS s cílem stimulovat uživatele k hostování a rozvoji řešení v oblasti Internetu věcí, umělé inteligence a strojového v zařízeních QNAP NAS.