Novinky ze světa QNAP

QNAP - Qcenter 1.8

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 2. srpna 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila Q’center v upgradované verzi 1.8, která přidává možnost využívat jako hostitelské servery modely NAS s procesory ARM, a také přidává další funkce pro vylepšení správy přístupových práv a zabezpečení. Jako platforma pro centrální správu, která konsoliduje správu většího počtu QNAP NAS, poskytuje Q’center okamžité a kompletní informace pro pomoc správcům IT při provádění důležitých rozhodnutí s větší efektivitou.

„Nová verze Q’center se více zaměřuje na posílení správy zabezpečení v podnikových úložných prostředích a zároveň také umožňuje, aby hostitelské servery Q’center byly k dispozici pro NAS s procesory ARM. To umožňuje  snížit vstupní práh pro malé a střední podniky při zavádění systému centrální správy NAS,“ uvedl Ripple Wu, produktový manažer společnosti QNAP.

S aplikací Q’center ve verzi 1.8 mohou nové 64-bitové modely NAS s procesory ARM od společnosti QNAP pracovat jako hostitelské servery a zajistit vyšší efektivitu nákladů. Kromě správy fyzických systémů QNAP NAS mohou hostitelské servery Q’center nyní také spravovat vQTS – virtuální operační systémy QTS. Centrálním zavedením a monitorováním většího počtu vQTS mohou správci IT snadno spravovat integrovaná prostředí NAS včetně aspektů z vQTS.

Q'center verze 1.8 přidává integraci s Windows® Active Directory a umožňuje snadno přidat větší počet NAS do Windows AD, aby se uživatelé domény mohli pomocí stejného názvu účtu a hesla Windows AD připojit k různým zařízením QNAP NAS na místní síti. Správci IT mohou také účinně vytvářet sdílené složky s ověřováním přístupových práv pro různé účty AD. Tak mohou šetřit svůj vzácný čas na další důležitější úkoly.

Správci IT mohou pomocí Q’center nastavit upozornění na neoprávněný přístup. Pokud je neoprávněný přístup zjištěn, mohou pomocí aplikace Q’center rychle změnit uživatelské jméno a heslo pro více systémů NAS najednou a centrálně shromáždit všechny přístupové protokoly pro větší kontrolu zabezpečení dat v NAS.

Aplikace Q'center představuje totální řešení pro podniková úložná prostředí. Nabízí pohledy na současnou a předchozí statistiku NAS, možnost vytvořit univerzální a sjednocená nastavení NAS pro účinnou správu většího počtu NAS, včetně aktualizací firmwaru, instalace aplikací, vytváření sdílených složek a nastavení přístupových práv pro větší počet klientů NAS.

Dostupnost

Q’center v1.8 je nyní k dispozici v QTS App Center.

Požadavky hostitelských serverů Q’center:

  • QNAP NAS s QTS 4.3.3 (nebo novější).
  • Podporované modely: NAS s procesory x86 (Intel nebo AMD) a 64-bitový NAS s procesory ARM (řada TS-932X, TS-832X, TS-1635AX a TS-x32XU)

O společnosti QNAP
Společnost QNAP Systems, Inc., se sídlem v Tchaj-peji na Tchaj-wanu, dodává komplexní řadu špičkových řešení síťových úložišť (NAS) a řešení dozorování pomocí videa na základě principů užitné hodnoty, vysokého zabezpečení a flexibilní škálovatelnosti. Společnost QNAP nabízí kvalitní produkty NAS pro domácí a podnikové uživatele a poskytuje řešení pro ukládání, zálohování/snímky, virtualizaci, týmovou spolupráci, multimédia a mnohem více. Společnost QNAP vnímá NAS jako něco víc než jen "pouhé úložiště" a vytvořila mnoho inovací na bázi NAS s cílem stimulovat uživatele k hostování a rozvoji řešení v oblasti Internetu věcí, umělé inteligence a strojového v zařízeních QNAP NAS.