Novinky ze světa QNAP

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 11. června 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes zveřejnila prohlášení v reakci na nedávná tvrzení, že zařízení QNAP NAS je náchylné k infikaci malwarem, konkrétně „VPNFilter“. Společnost QNAP ví o existenci programu VPNFilter již od roku 2017 – a problém řešila prostřednictvím aktualizací operačního systému QTS a aplikace QNAP NAS Malware Remover. Toto řešení bylo zavedeno v polovině roku 2017. Tým společnosti QNAP pro reakce na bezpečnostní hrozby nepřetržitě zkoumá všechny bezpečnostní hrozby a podle potřeby vydává aktualizace nezbytné k ochraně uživatelů QNAP NAS před účinky malwaru a útoků.

Pokud se obáváte, že malware infikoval vaše zařízení QNAP NAS, nainstalujte si Malware Remover z QTS App Center a své zařízení NAS nechte zkontrolovat. Společnost QNAP důrazně doporučuje, aby všichni uživatelé NAS dodržovali osvědčené postupy pro zabezpečení v oblasti IT používáním nejnovější verze QTS a pravidelnou změnou hesla k účtu správce NAS.

Pro získání dalších informací a zobrazení pokynů k používání aplikace Malware Remover, aktualizaci QTS a změně hesla k účtu správce, nahlédněte prosím do  bezpečnostního dokumentu QNAP č. NAS-201805-24.

O společnosti QNAP
Společnost QNAP Systems, Inc., se sídlem v Tchaj-peji na Tchaj-wanu, dodává komplexní řadu špičkových řešení síťových úložišť (NAS) a řešení dozorování pomocí videa na základě principů užitné hodnoty, vysokého zabezpečení a flexibilní škálovatelnosti. Společnost QNAP nabízí kvalitní produkty NAS pro domácí a podnikové uživatele a poskytuje řešení pro ukládání, zálohování/snímky, virtualizaci, týmovou spolupráci, multimédia a mnohem více. Společnost QNAP vnímá NAS jako něco víc než jen "pouhé úložiště" a vytvořila mnoho inovací na bázi NAS s cílem stimulovat uživatele k hostování a rozvoji řešení v oblasti Internetu věcí, umělé inteligence a strojového v zařízeních QNAP NAS.