Novinky ze světa QNAP

QNAP vQTS

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 29. ledna 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila novou virtualizační technologii „vQTS“, která uživatelům umožňuje provozovat na zařízení QNAP NAS větší počet virtuálních systémů QTS. Díky aplikaci Virtualization Station poskytuje vQTS výhody pro segregaci zdrojů, prostředí s více klienty a flexibilní zavádění aplikací. Zároveň přináší úspory energie, nákladů a fyzického prostoru. vQTS je zpočátku k dispozici pro zařízení NAS řady TS-x77 s procesorem AMD Ryzen™, která poskytují vysoký výkon pro maximalizaci využití vQTS s cílem umožnit větší flexibilitu podniku v oblasti správy a aplikací.

Řada TS-x77 nabízí virtualizační řešení pro budování virtuálních prostředí pro více operačních systémů v jednom zařízení NAS. Kromě virtuálních počítačů se systémem Windows®, Linux®, UNIX® a Android™ mohou nyní uživatelé hostovat více virtuálních počítačů QTS a využít většího uživatelského potenciálu. vQTS je prospěšné zejména pro podniková prostředí s následujícími výhodami:

 • Komplexní vybavení pro úsporu nákladů i prostoru
  Na jednom zařízení QNAP NAS je možno provozovat větší počet systémů QTS. Každý vQTS je nezávislý a mohou jej používat různá oddělení a týmy s vlastními nastaveními práv a aplikačním prostředím.
 • Segregace zdrojů pro optimální výkon
  Pro každý vQTS lze alokovat vyhrazené hardwarové zdroje (CPU, paměť, úložiště a síť) tak, aby se jejich služby vzájemně nerušily.
 • Segregace aplikací s vylepšeným zabezpečením a flexibilitou
  Je možno použít různé vQTS pro různé aplikace za účelem oddělení služeb. Týmy s vlastním vQTS mohou například používat Hybrid Backup Sync k synchronizaci souborů do cloudového úložiště, aniž by museli vzájemně kombinovat specifické cloudové služby a uživatelské účty.
 • Oddělení výpočetního výkonu z úložiště
  vQTS podporuje NFS a iSCSI pro snadné připojení prostoru úložiště z jiného QNAP NAS. Uživatelé mohou ke zpracovávání dat a běh aplikací používat výkonný NAS a potom ukládat data na připojeném NAS.
 • Zabezpečený a šetří přenosovou šířku
  Přístup k datům v NAS pomocí vQTS je zabezpečený a šetří přenosovou šířku, protože data nejsou přenášena přes fyzické síťové kabely.
 • Centrum aplikací rozšiřuje funkce NAS
  Každý vQTS poskytuje přístup na QTS App Center, které umožňuje zvýšit funkcionalitu NAS a přidávat další prvky a funkce.

Zjistěte si více o vQTS na adrese https://www.qnap.com/solution/vqts/cs-cz/

Dostupnost

vQTS je nyní k dispozici pro NAS řady TS-x77. Pro vytvoření vQTS je nutná aplikace Virtualization Station v3.1.7.

Model CPU Modely NAS s maximální pamětí Počet vQTS
AMD Ryzen™ 7 1700 (8 jader / 16 vláken)
AMD Ryzen™ 5 1600 (6 jader / 12 vláken)
TS-1277-1700-64G
TS-877-1700-16G
TS-677-1600-8G
8 jader: 4
6 jader: 2

O společnosti QNAP
Společnost QNAP Systems, Inc., se sídlem v Tchaj-peji na Tchaj-wanu, dodává komplexní řadu špičkových řešení síťových úložišť (NAS) a řešení dozorování pomocí videa na základě principů užitné hodnoty, vysokého zabezpečení a flexibilní škálovatelnosti. Společnost QNAP nabízí kvalitní produkty NAS pro domácí a podnikové uživatele a poskytuje řešení pro ukládání, zálohování/snímky, virtualizaci, týmovou spolupráci, multimédia a mnohem více. Společnost QNAP vnímá NAS jako něco víc než jen "pouhé úložiště" a vytvořila mnoho inovací na bázi NAS s cílem stimulovat uživatele k hostování a rozvoji řešení v oblasti Internetu věcí, umělé inteligence a strojového v zařízeních QNAP NAS.