Novinky ze světa QNAP

QNAP TR-004

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 1. února, 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), významný poskytovatel řešení pro počítače, sítě a úložiště, dnes představila TR-004, zařízení pro rozšíření úložiště se 4 šachtami na disky, které lze připojit k PC nebo NAS prostřednictvím rozhraní USB 3.0 typu C. Víceúčelový model TR-004 lze použít pro přidání úložné kapacity do QNAP NAS, a slouží také jako hardwarové úložiště RAID pro PC a NAS. Model TR-004 nabízí pohodlné sdílení souborů napříč platformami a vysokou flexibilitu uživatelům, takže funguje jako vysoce účinná a intuitivní možnost rozšíření úložiště.

QNAP MediQPACS

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 30. ledna 2019 – Společnost QNAP Systems, Inc. (QNAP®) dnes představila aplikaci MediQPACS, díky níž se ze zařízení QNAP NAS stane soukromý server PACS (Picture Archiving and Communication System, systém pro archivaci obrázků a komunikace), který uživatelům umožňuje bezpečně zálohovat soubory DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine, digitální snímání a komunikace v medicíně) z nemocničních zařízení a umožňuje rychlé prohlížení a kompletní správu zdravotnických snímků. Aplikace MediQPACS nabízí zdravotnickým zařízením rozpočtově příznivou alternativu pro jejich server PACS v HIS (nemocničních síťových systémech) s dostupností non-stop, centrální správou a spolehlivým úložištěm všech souborů DICOM.

QNAP Snímky (Snapshots)

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 24. ledna 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední dodavatel výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila svou oficiální zprávu o snímcích (Snapshots) se zaměřením na jejich princip, implementace snímků společností QNAP a funkce související se snímky v QTS (operační systém společnosti QNAP pro NAS). Cílem této oficiální zprávy je zvýšit informovanost o klíčovém nástroji pro plánování obnovy po havárii, aby uživatelé mohli zmírnit rizika ztráty dat v dnešním rychle se měnícím digitálním světě.

QNAP prodloužený záruční servis

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 18. ledna 2019 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes oznámila nabídku Prodlouženého záručního servisu QNAP (QEWS), který uživatelům umožňuje zakoupit prodloužení záruky až na pět let. Uživatelé si mohou zakoupit záruční balíčky od distributorů/prodejců QNAP nebo přímo zakoupit prodloužení záruky online pomocí systému prodlouženého záručního servisu.

QNAP na CES 2019

Las Vegas, NV, 7. ledna 2019 – Společnost QNAP®, Inc. se vydala na CES 2019 (Sands Expo, stánek č. 41958) jako přední inovátor výpočetních, síťových a úložných řešení, který nabízí nejširší řadu produktů a řešení, jež jsou funkčně bohatě vybavené a zároveň dostupné pro domácí uživatele, malé podniky i velké korporace. Společnost QNAP představí zařízení NAS připravené na AI a používané ke cvičení a inferenci, inteligentní automatizaci obrazových aplikací na bázi AI, nový přepínač PoE pro Edge Computing používaný v oblasti video dozorování a silné produktové portfolio určené pro uživatele Apple® pro provádění efektivního zálohování souborů a zlepšení pracovních postupů s využitím připojení 10GbE a Thunderbolt™.

QNAP TS-2477XU-RP

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 21. prosince 2018 – Po představení 8/9/12/16-pozicových modelů řady TS-x77XU dnes společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) doplňuje tuto řadu uvedením vysoce výkonného NAS do racku TS-2477XU-RP. Zařízení TS-2477XU-RP, poháněné bleskově rychlými procesory AMD Ryzen™ až s 8 jádry/16 vlákny, poskytuje nekompromisní výkon a uspokojí i ty nejnáročnější virtualizační potřeby podniků.

QNAP NASbook TBS-453DX

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 20. prosince 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes na trh uvedla kompaktní a univerzální NASbook TBS-453DX, který je navržen pro malé pracovní prostory a mobilní pracovníky. Zařízení TBS-453DX využívá pro ukládání dat čtyři M.2 SATA. Pro místní cache lze namapovat až 20 cloudových úložišť, aby bylo možné pracovat se soubory online stejně rychle jako s místními soubory. Multifunkční a téměř neslyšné zařízení TBS-453DX nabízí výstup HDMI 2.0 4K 60 Hz, hardwarové překódování, streaming a disponuje konektivitou 10GbE N-BASET na bázi řadiče Multi-Gig Aquantia®. Zařízení je tedy ideální pro vytvoření bezproblémového vysokorychlostního síťového prostředí pro vylepšenou týmovou spolupráci a plynulé multimediální aplikace.

QNAP rack NAS řada TS-x83XU

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 19. prosince 2018 – Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední dodavatel úložných, síťových a výpočetních řešení, dnes na trh uvedla podnikovou řadu NAS TS-x83XU s procesory Intel® Xeon® E a pamětí ECC DDR4, která nabízí výkon na úrovni serveru a vysokou míru spolehlivosti. Všechny modely této řady mají dva porty 10GbE SFP+ využívající řadiče Mellanox® ConnectX®-4 Lx SmartNIC a podporují instalaci grafické karty PCIe s cílem umožnit využívání dozorování pomocí videa, virtuálních počítačů a aplikací AI. Ve spojení se softwarově definovaným SSD over-provissioningem, což je exkluzivní technologie společnosti QNAP, a komplexními virtualizačními schopnostmi poskytuje řada TS-x83XU vysoce výkonné a spolehlivé – a zároveň cenově dostupné – řešení NAS pro nekompromisní požadavky z hlediska podnikového IT.