pomalé náhledy 90° obrázků v Share-Link

Všechny věci, které nejdou zařadit do ostatních témat, např. diskuze a otázky o Linuxu, Apple, Windows.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 92
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

pomalé náhledy 90° obrázků v Share-Link

Příspěvek od paternoster »

z perspektivy návštěvníka HTML stránky:
V HTML stránce funkce ShareLink jsem si všiml, při načítání náhledů obrázků (složka s 10-30 obrázky , kolem 2MB/6MPIx ale i 9MB/20MPIX) nejdív u všech je animace kolečka, dotahují odshora dolu. Jenže u některých se to sekne, chvíli to zastaví (ne ten animovaný gif) a pak to daný obrázek přeskočí jede to dál a nebo se načte později(nepřeskočí se) až při dalším reloadu(asi vyprší timeout php mx exection time<>exiftool/ffmpeg) a nebo vůbec. Obrázek se pak nenačte pozdějc, místo něj je šedý piktogram.

Zjistil jsem, že to dělají obrázky focené na výšku. U těch na šířku nikdy ani když mají velké rozlišení. Taky se to neděje u všech otočených obrázků, jak jsem vyjmenoval možnosti výše. Opakuje se to i při dalších načtení ( jiného PC, aby to nezkreslovala cache) , takže to by vypadá, jako když se sice (v některých případech) obrázek náhledu vygeneruje, sice za dost delší dobu, ale neuloží se pro příště do thumbnail cache

A nebo Share Link používá jiné umístění lokace pro miniatury ?


Tak jsou na tom divné 2 věci:
-proč to trvá déle než u naležato obrázků, to by neměl být snad problém
-proč se ne opakuje i při dalsích načtení
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů