exfat flashku nejde jednoduše připojit

Pevné disky, IP kamery, USB wifi klíčenky, Aplikace třetích stran a další.
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 87
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

exfat flashku nejde jednoduše připojit

Příspěvek od paternoster »

Když na TS-228A( 2024-05-20 5.1.1 arm64) připojím (64GB)microSD kartu s exfatem, tak se sice objeví ve výpisu dmesg jako new SCSI device sdX. Ale v podstatě ji nejde v QTS nějak přívětivě zprovoznit - Nezobrazí se v externích zařízeních. Takže musí přes terminál dát mount -t exfat /dev/sdc1 /share/external/sdc. Druhá věc je, že ani přesto není vidět v QTS (ani v File Station, ani v Úložná zařízení(-externí jednotky)a jde s níc pracovat jen přes ssh tedy.

Co dělám špatně? Do jakého umístění ji mám mountnout (když už musím ručně), aby byla vidět v File Station? A v čem je problém, že ji QTS vůbec nedetekuje/nenabídne připojit?

Není zde problém v detekci filesystému? Už to nevím přesně , ale fdisk mi hlásil partition type HPFS/NTFS ( :oops: nevím, jestli to není obecná vlastnost typů diskových oddílů, že jde označení oddílu, které nesouvisí s druhem filesystému), ale příkaz blkid hlásil správně TYPE="exfat".
Ono totiž mi nešlo ani prvotní připojení příkazem 'mount /dev/sdc1 /share/external/sdc' (bez uvedení druhu FS) - hlásilo to nějakou chybu, pokusím se doplnit. Ale až po doplnění -t exfat se ji povedlo připojit.

V systému Windows se hlásí jako vyjímatelná čtečka karet. Nemůže to být taky tím?


Jinde Funguje OK (fotoaparát, Windows, Android).
QNAP bug hunter
Uživatelský avatar
lars
Příspěvky: 2121
Registrován: 21 říj 2015, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Re: exfat flashku nejde jednoduše připojit

Příspěvek od lars »

Doporučuji kontaktovat QNAP technickou podporu vytvořením ticketu zde: https://service.qnap.com/cs-cz/home
Dejte pak sem prosím vědět výsledek řešení technické podpory.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host