ShareLink na e-mail a špatný host:port

FTP server, Souborový server, DDNS, SAMBA, AFP, NFS
Odpovědět
paternoster
Příspěvky: 92
Registrován: 05 led 2022, 16:38
Kontaktovat uživatele:

ShareLink na e-mail a špatný host:port

Příspěvek od paternoster »

Jak si vysvětlit, že když pošlu někomu Share-Link přes e-mail (odesílá přímo NAS), tak sice má správnou doménu ale chybí číslo portu?
A to jsem to předtím testoval, protože už u funkce Share Link (Vytvořit odkaz pouze záložka) mi to někdy nedávalo na výběr doménu, pokud jsem byl přihlášen přes IP. Vím ,že to okýkno mi pak ukáže dva řádky s odkazem, ze kterého pak koukám, který z nich je správný.(Nebo jeden se hodí do LAN, druhý do internetu)

Ale tady není možnost vidět , co bude v textu mailu (o tlačítku Pokročilé vím, vybral jsem doménu), takže jsem si to otestoval, jednou mi to poslalo Link s privátní IP adresou (nepoužitelné pro ostatní), podruhé, si když jsem v Pokročilé vybral doménu, tak odkaz měl správné obojí (doménu i ten port). Tedy spokojenost, bral jsem to, jako že to funguje.


Jenže jsem opět poslal link, ale tentokrát byla tady třetí kombinace - správná doména, ale chybějící port - takže se dotyčný připojil na vzdálený webserver (port 443) a ne na port, který se měl forwardovat do NASu.


Dokonce jsem si prohlížel těla mailu, jestli se tam odkaz nevyskytuje ve dvou variantách, z nichž jednu by mohla správná (ale i tak by to pro příjemce bylo matoucí), jenže link tam by jen v jednom tvaru, ale bez čísla portu, tudíž se nepřipojil a vypadal jsem jako blbec, že neumím poslat správný odkaz.



(K nasu mohu přistupovat přímo přes IP, ale i přes doménu s odlišným číslem portu forwardovaným po cestě na 443)
Napadlo mě ,že je to tím, že prostě vyhodnotil, že se připojuje na port 443 (když je forwardovaný - fakticky ano) a tudíž do odkazu nas nemusel vkládat :443. Jenže to není pravda - jednou se mu povedlo link se správným číslem portu už odeslat mailem. A taky vím, že záleží, právě jak se připojuju do HTTP rozhraní QTS, přes IP,port,doménu, hostname....
Taky jsem si všiml, že někdy vytvořřený Share Link pak v seznamu File-Station - Sdíleno - ukazuje někdy v druhém sloupečku "Propojení" místo URL, ale nepochil jsem, podle jakého pravidla

šlo by tam dát nějaký preview, aby bylo vidět, jaký bude tvar odkazu?
QNAP bug hunter
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host